Normal view MARC view

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. (Nazwa ciała zbiorowego)

Preferred form: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
Used for/see from:
  • WSiP.
  • WSiP SA.
  • Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne SA.
  • Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka z oo.
  • Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna.

W 1974 nastąpiło połączenie Państwowych Zakładów Wydawnictw Szkolnych (PZWS) - powstałych w 1945- oraz Państwowych Wydawnictw Szkolnictwa Zawodowego (wydzielonych z PZWS w 1951) w jedną oficynę - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP). W 1998 WSiP zostają przekształcone w z przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa WSiP SA. Od 2004 notowania na Giełdzie PW. Po 2010 w formie Spółki z o.o.

Kp. Tablice matematyczne czterocyfrowe : praca zbiorowa / [oprac.: Redakcja Matematyczna WSiP]. - Warszawa, cop. 2003.

Strona WSiP, 15.09.12 (Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) http://www.wsip.pl/kontakt/dane_teleadresowe

pl.wikipedia, 15.09.12 (Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne SP. Z O. O. Powstało (...) 1945 r., jako Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych (PZWS), z których w 1951 roku wydzielone zostało Państwowe Wydawnictwo Szkolnictwa Zawodowego. W 1974 roku oba wydawnictwa zostały połączone w wydawnictwo pod obecną nazwą )

Kp. Geografia społeczno-ekonomiczna świata i Polski. - Warszawa, 2010. Wyd. (Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna.)

Powered by Koha